Եվս մեկ պատվաստումային շարժական կետ կգործի
COVID-19-ի դեմ պատվաստումներն առավել հասանելի դարձնելու նպատակով հանրային վայրերում տեղակայված շարժական կետերում շարունակվում են իրականացվել պատվաստումները:
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօրվանից նոր պատվաստումային շարժական կետ է բացվել Հանրապետության հրապարակում` Կառավարական տուն 2 հասցեում: Պատվաստվել ցանկացող յուրաքանչյուր քաղաքացի կարող է անձը հաստատող փաստաթղթով մոտենալ շարժական պատվաստումային խմբին ու պատվաստվել։ Պատվաստումներն իրականացվում են Հայաստանում առկա բոլոր պատվաստանյութերով։
Պատվաստումային գործընթացին հետևել է նաև առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, պատասխանել լրագրողների հարցերին` հորդորելով չհապաղել, գիտակցել պատվաստման կարևորությունը` օր առաջ գալ և պատվաստվել` պաշտպանելով իրենց և իրենց հարազատներին:

В Ереване начнет действовать еще один мобильный пункт вакцинации от COVID-19
С целью обеспечения большей доступности процесса вакцинации от COVID-19 в размещенных в общественных местах мобильных пунктах продолжают осуществляться прививки.
Как сообщает министерство здравоохранения, с сегодняшнего дня на площади Республики в Ереване, по адресу Дом правительства, 2, начнет действовать еще один мобильный пункт. Любой желающий получить вакцину может подойти к мобильному прививочному пункту, имея при себе удостоверение личности, и вакцинироваться. Прививка от ковида осуществляется всеми имеющимися в Армении препаратами.
За процессом вакцинации следила министр здравоохраненияя Анаит Аванесян. Отвечая на вопросы журналистов, министр призвала их не медлить и как можно раньше привиться, защитив тем самым себя и своих близких.