ԱԳ նախարարը Վիեննայում հանդիպել է Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին
Հունվարի 14-16-ը Հայաստանի ԱԳ նախարարի և ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի գլխավորությամբ Վիեննայում տեղի է ունեցել եվրոպական երկրներում և մի շարք միջազգային կազմակերպություններում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ-ն՝ տարածած մամուլի հաղորդագրությամբ։
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, նախարարի ներկայացմամբ քննարկվել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի լիարժեք վերագործարկման, տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Հայաստան-Ադրբեջան սահմանագոտում կայունության և անվտանգության բարձրացման, ինչպես նաև՝ Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման ուղղությամբ ընթացող գործընթացների մանրամասները։
Կարևորվել է առկա համախոհության մթնոլորտում ՀՀ արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունների սպասարկմանն ուղղված առավել ակտիվ գործունեության ծավալումը։

Armenian Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan yesterday, in Vienna, met with Armenian diplomatic representatives accredited with various international organizations.
Mirzoyan was accompanied by members of the ministry’s central staff.
Mirzoyan and the representatives, according to a statement released by his office, discussed the full resumption of the Nagorno Karabakh peace process within the framework of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, the unblocking of economic and transport infrastructure in the region, the increase of stability and security on the Armenia-Azerbaijan border, as well as Armenia-Turkey normalization process.
The parties stressed that Armenia needs to implement greater pro-active steps top advance its foreign policy priorities.