Թիվ 9/9 տեղամասում հանել են նախագահի նկարը
Թիվ 9/9 ընտրատեղամասի (ք. Երեւան, Կենտրոն) հանձնաժողովի նախագահ Աստղիկ Գիգոյանը ընտրությունների ընթացքը գնահատեց այսպես. «Նորմալ, բավարար, գերազանց»: Ժամը 08.30-ի սահմաններում արդեն, նրա տեղեկացմամբ, ընտրողների թիվը մոտեցել է 30-ի:
Գիգոյանը նշեց, թե բողոքներ այս ընթացքում բացարձակ չեն եղել, սակայն ՀԱԿ-ի վստահված անձ Հայկ Ջանփոլադյանը «Հետքին» հայտնեց, որ առավոտյան պահանջել են հանել քվեատուփերի հետեւում՝ կաթողիկոսի նկարի հարեւանությամբ կախված նախագահի նկարը, որը ընկալվում է որպես քարոզչություն:
Նկարը հանվել է: Այլ խնդիրներ չեն ծագել, ընտրությունների ընթացքը Հ. Ջանփոլադյանը նույնպես նորմալ գնահատեց:

На избирательном участке 9/9 сняли портрет президента
«Нормально, удовлетворительно, отлично» - так расценила ход выборов председатель избирательной комиссии участка 9/9 (г. Ереван, община Кентрон) Астхик Гигоян. По ее словам, к 8.30 число избирателей приблизилось к 30.
Гигоян отметила, что жалоб за это время не поступило, однако доверенное лицо Армянского национального конгресса Айк Джанполадян сообщил «Hetq»-у, что утром они потребовали снять висевший за избирательной урной портрет президента, что воспринималось как агитация.
Портрет был снят. Другие проблемы не возникли. А.Джанполадян также расценил ход выборов как нормальный.