Գյումրիի քաղաքապետի որդին օպերատորի ձեռքից վերցրել է տեսախցիկը
Ժամը 08:30-ին ՀՀ գլխավոր դատախազության թեժ գծով ահազանգ է ստացվել ԲՀԿ վստահված անձ Գոհար Աբրահամյանից եւ Նազելի Յարալյանից, որ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության  նկարահանող խումբը նկարահանումներ է իրականացրել Գյումրիի թիվ 6 դպրոցում տեղակայված թիվ 34/25 ընտրատեղամասում:
Ըստ հաղորդման հեղինակի՝ Գյումրիի քաղաքապետի տղան՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, օպերատորի ձեռքից վերցրել է հեռուստախցիկը, այնուհետեւ տարել նաեւ օպերատոր Վարազդատ Պապիկյանին:
Ինչպես հաղորդվում է դատախազության կայքում, Շիրակի մարզի դատախազության միջոցով հանձնարարվել է ՀՀ ոստիկանության Գյումրիի բաժնին՝ ստուգել մատնանշված հանգամանքները եւ օրենքով սահմանված կարգով ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ:
Tik
Մեկնաբանությունը.isk Gjwumrwu qaxaqapetin erb petq e tanen anhajt uxxutjamb u gjumercinery prcnen ed chariqic
Սուտ են ասում, որ մեր ժողովրդին արտաքին թշնամին է կոտորել, նրան ներքին թուրքերն են ջարդել: Լավ նայեք, ովքեր են ձեր կողքին կանգնածները:

Сын мэра Гюмри отобрал у оператора видеокамеру
В 08.30 на «горячую линию» Генпрокуратуры РА поступил сигнал от доверенного лица Гоар Абрамян и Назели Яралян о том, что съемочная группа телекомпании «Кентрон» проводила съемку на избирательном участке 34/25, расположенной в 6-ой школе города Гюмри.
По словам автора сообщения, сын мэра Гюмри Спартак Гукасян выхватил камеру из рук оператора, после чего увел оператора Вараздата Папикяна. Согласно сайту Генпрокуратуры, посредством прокуратуры Ширакской области Гюмрийскому отделению полиции РА поручено проверить указанные обстоятельства и в установленном законом порядке принять необходимые меры.