«Expo 2020 Dubai» համաշխարհային ցուցահանդեսում այսօր մեկնարկել է Հայաստանի Ազգային օրը
«Expo 2020 Dubai» համաշխարհային ցուցահանդեսում այսօր մեկնարկել է Հայաստանի Ազգային օրը։ Այս մասին ֆեյսբուք իր էջում գրել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա նշել է, որ Ազգային օրվա պաշտոնական բացման իր ելույթում կարեւորել է աշխարհում գիտության, մշակույթի եւ տեխնոլոգիաների զարգացման գործում հայ գիտնականների եւ նորարարների անգնահատելի ներդրումը՝ ներկայացնելով նորարարություններ, որոնք բեկումնային են եղել մարդկության առաջընթացի համար։
«Ընդգծել եմ Հայաստանի գործարար եւ ներդրումային միջավայրի գրավչությունները, առանձնացրել հատկապես տնտեսության այն ոլորտները, որոնք կարող են առավել գրավիչ լինել օտարերկրյա ներդրողների համար։
Հայաստանի մասնակցությունը նման մեծամասշտաբ ցուցահանդեսներին կարեւոր է երկրի ճանաչելիության բարձրացման, նոր համագործակցությունների հաստատման եւ դիվանագիտական հարաբերությունների ամրապնդման տեսանկյունից»,- գրել է նա։

The Armenian government has opened an exhibit at the Expo 2020 Dubai today to attract foreign investment.
Armenian Economy Minister Vahan Kerobyan, in a Facebook post, writes that he extolled “the invaluable contribution of Armenian scientists and innovators in the development of global science, culture and technology, presenting innovations that were crucial for the progress of mankind.
Kerobyan writes that Armenia’s participation in such comprehensive exhibitions is important in terms of raising Armenia’s international recognition and establishing new cooperation and strengthening diplomatic relations.