ԲՀԿ. Զոլաքարում կոտրել են ԲՀԿ-ականի տեսախցիկը, ծեծել վստահված անձանց
Զոլաքարի 24/27, 24/28 տեղամասերում տեղի են ունեցել խախտումներ, 24/26 մեր կուսանդամ օպերատորի ձեռքից վերցրել են տեսախիցը, կոտրել են, վստահված անձանց ծեծի են ենթարկել և հանել են դուրս, ընտրողների հետ մտնում են ներս գյուղապետը և նրա մերձավորները:
Նույնը տեղի է ունեցել Աստղաձորի թիվ 24/24, 24/25 և Ծովինարի 24/33, 24/34 ընտրական տեղամասերում գյուղապետերի նախաձեռնությամբ:
Ն.Գետաշենի 24/15 ընտրատեղամասում մեր վտսահված անձ Նվեր Միրզաջանյանի հաղորդմամբ տեղի գյուղապետ Կարո Գևորգյանը բացահայտ գումար է բաժանում ընտրողներին հենց մուտքի մոտ:
Զոլաքարում դուրս են հանել իրենց դիտորդական առաքելությունն իրականացնող «Շահեն» կազմակերպության անդամներին:
Դիմել ենք Մարտունու ոստիկանապետին և ուժային կառույցներին, թիվ 24 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ պարոն Ս. Ղազարյանին, սակայն արդյունք չկա դեռ:
Նշված տեղամասերում ընտրական հաձնաժողովների գրանցամատյանները չեն տրամադրվում ընտրախախտումների գրանցման համար:
Մարտունու ԲՀԿ կենտրոնական գրասենյակ
Միշտ երկու մասի բաժանված Հայաստան...Այժմ ազգն է բաժանված 2 մասի`հայեր և վամպիրահայեր; Վերջիններին արյուն է պետք կամ գերիներ; Տվեք երկիրը ինքնակալ-բռնակալներին և հեռանալով փրկվենք;ՀՀ_Ն կդառնա Ղարաբաղ, ղարաբաղցիները կբնակեցվեն ՀՀ-ում:Կլուծվի և հայոց հարցը և Ղարաբաղի:Այդ ժամանակ գուցե ես էլ փրկվեմ սերժապետությունից,սերժի վրեժից, ուղեղից և փրկվեմ ՀՀ-ից;Դպրոց գնամ, հաց ուտեմ, առանց վախի քնել...Սերժից փրկվեմ..Երեխա եմ ի վերջո և մեղավոր չեմ , որ հայի մի տեսակի մեջ կա հիվանդություն` վամպիրություն

В Золакаре разбили видеокамеру члена ППА, избили доверенных лиц
В 24-ом избирательном округе допускаются многочисленные нарушения. На избирательных участках 24/27, 24/28 происходят нарушения. На участке 24/26 из рук оператора, являющегося членом нашей партии, выхватили камеру, разбили ее, а также избили доверенных лиц и выгнали их с избирательного участка. Вместе с избирателями на избирательный участок заходят староста села и люди из его окружения.
По инициативе старосты то же самое происходило на избирательных участках 24/24, 24/26 села Астхадзор и 24/33, 24/34 села Цовинар.
По сообщению нашего доверенного лица Нвера Мирзаджаняна, на избирательном участке 24/15 Неркин Вернашена староста Каро Геворкян открыто раздавал у входа деньги избирателям.
В Золакаре выдворили осуществлявших наблюдательскую миссию членов организации «Шаген».
Мы обратились в полицию Мартуни, к председателю избирательной комиссии 24-го избирательного округа г-ну С.Казаряну, однако никаких результатов пока нет.
На указанных участках регистрационные журналы избирательных комиссий не предоставляются для регистрации избирательных нарушений.