ԱԺ նախագահի լիազորությունները կկատարի Հակոբ Արշակյանը
Ազգային ժողովի նախագահի լիազորություններն այսօրվանից ժամանակավորապես կկատարի ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Սարգսյանի՝ Հանրապետության նախագահի լիազորություններն այսօրվանից դադարեցված են։ Մինչ նորընտիր նախագահի լիազորությունների ստանձնումը նրան այդ պաշտոնում կփոխարինի Ալեն Սիմոնյանը։
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 6-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրության հրապարակման պահից մինչեւ նորընտիր Հանրապետության նախագահի կողմից պաշտոնի ստանձնումն Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները կկատարի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը»,- ասված է ԱԺ հայտարարությունում։

Полномочия председателя НС будет исполнять Акоп Аршакян
Полномочия председателя Национального Собрания с сегодняшнего дня будет временно исполнять заместитель председателя НС Акоп Аршакян.
Напомним, что с сегодняшнего дня прекращены полномочия президента Республики Армена Саргсяна. До вступления в должность нового президента А.Саргсяна на этом посту сменит спикер парламента Ален Симонян.
“В соответствии с ч.4 ст.6 конституционного закона “Регламент Национального Собрания” с момента опубликования протокола о прекращении полномочий президента Республики Армена Саргсяна до вступления в должность новоизбранного президента Республики полномочия председателя Национального Собрания будет исполнять заместитель председателя НС Акоп Аршакян”,- говорится в заявлении Национального Собрания.