Թիվ 21-ի ընտրողները բողոքում են եւ քվեաթերթիկում նոր թեկնածուի անուն են գրում
Արմավիրի մարզի թիվ 21/15 ընտրատեղամասում ընտրողներից Մուշեղ Մխոյանը հրաժարվել է վերցնել մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված թեկնածուների քվեաթերթիկը: Մ. Մխոյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ իրենց կողմնակիցները ամենայն հավանականությամբ անվավեր են դարձնելու իրենց մեծամասնականի քվեաթերթիկները:
Հիշեցնենք, որ Մուշեղ Մխոյանի ազգականը՝ Մերուժան Մխոյանը, այս ընտրատարածքում պատգամավորության թեկնածու էր: Նրան ապրիլի 6-ի վաղ առավոտյան տնից տարել էին եւ Սարդարապատ գյուղի գերեզմանոցում ծեծել՝ ստիպելով հանել թեկնածությունը: Մուշեղ Մխոյանը եւս ծեծվել էր այդ օրը:
Նրանց կողմնակիցներից մի քանիսն էլ ասացին, որ քվեաթերթիկի վրա գրել են «Մերուժան Մխոյան» եւ նրա օգտին էլ քվեարկել են` այդպես արտահայտելով իրենց բողոքը:
Թիվ 21/15 ընտրատեղամասի նախագահ Շահեն Օրդուբեկյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ Մուշեղ Մխոյանը սկզբում հրաժարվել է քվեաթերթիկ վերցնել, սակայն հետո վերցրել է, իսկ ընտրողը շարունակում է պնդել, որ քվեաթերթիկ չի վերցրել:
Նշենք, որ թիվ 21 ընտրատարածքում առաջադրվել է երկու թեկնածու՝ ՀՀԿ-ից Ալեքսան Պետրոսյանն ու ՀԱԿ-ի թեկնածու Սեդրակ Հովհաննիսյանը:
Այս ընտրատարածքի նախագահը ընդհանրապես աչքի է ընկնում խիստ գաղտնապահությամբ, ասում է, թե օրենքի պահանջն է կատարում եւ ընտրողների տվյալների մասին տեղեկություն տալու է միայն թիվ 21 ընտրատարածքային հանձնաժողովին: Մի լրագրողի էլ ասել էր, թե տվյալներ չտալու հրահանգ ստացել է թիվ 21 ընտրատարածքային հանձնաժողովի նախագահ Գայանե Սուքիասյանից:
«Մենք ընտրողների թիվը հաշվում ենք եւ այդ մասին տեղյակ ենք պահում ընտրատարածքային հանձնաժողովին: Գաղտնի չի, բայց այն, ինչ իմ պարտականությունն է, դա եմ անում: Իմ պարտականությունն է տեղեկություն տալ միայն ընտրական հանձնաժողովին»,- ավելացրեց Շահեն Օրդուբեկյանը:

В 21-ом округе избиратели жалуются на появление в избирательном бюллетене имени нового кандидата
Один из избирателей избирательного участка 21/15 в Армавирской области, Мушег Мхоян, отказался взять избирательный бюллетень кандидатов в депутаты по мажоритарной системе. М.Мхоян сообщил «Hetq»-у, что их сторонники, по всей вероятности, сделают недействительными избирательные бюллетени кандидатов- мажоритарников.
Напомним, что родственник Мушега Мхоян Меружан Мхоян баллотировался в этом избирательном округе. Рано утром 6 апреля его увезли из дома на кладбище села Сардарапат, где избили и заставили снять свою кандидатуру. В тот же день был избит и Мушег Мхоян.
Некоторые их сторонники сказали, что напишут на избирательном бюллетене «Меружан Мхоян» и проголосуют за него, тем самым выразив свой протест.
Председатель избирательного участка 21/15 Шаген Ордубекян сообщил «Hetq»-у, что Мушег Мхоян сперва отказался взять избирательный бюллетень, но потом взял, между тем избиратель утверждает, что не брал бюллетень.
Отметим, что в 21-ом избирательном округе выдвинуты два кандидата – представитель Республиканской партии Армении Алексан Петросян и представитель Армянского национального конгресса Седрак Ованнисян.
Вообще председатель комиссии этого избирательного участка отличается крайней скрытностью. Он заявил, что выполняет требование закона и предоставляет сведения об избирателях только избирательной комиссии 21-го округа. А одному из журналистов Ордубекян сказал,что указание не предоставлять данные получил от председателя комиссии 21-го округа Гаяне Сукиасян.
«Мы ведем подсчет числа избирателей и ставим об этом в известность окружную избирательную комиссию. Это не секретные данные, но я выполняю свои обязанности. А моей обязанностью является предоставлять информацию только избирательной комиссии»,- добавил Шаген Ордубекян.