Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի շահառուների ցանկն ընդլայնող նախագիծն ընդունվեց
Խորհրդարանը միաձայն երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց իշխանական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու նախագիծը:
Փոփոխություններով առաջարկվում է հատուցում ստացող շահառուների կազմում ներառել նաև զոհվածի քրոջը, եղբորը, եթե մյուս շահառուները համարվում են բացակայող, ինչպես նաև շահառու համարել փաստացի ամուսնության մեջ գտնվող զինծառայողի կնոջը, եթե ունեն համատեղ երեխա:
Գործող օրենքով շահառու են համարվում զոհված զինծառայողների ծնողները, ամուսինը, երեխաները:
Նման նախագծի հեղինակման համար հիմք են հանդիսացել այն դեպքերը, երբ զոհված զինծառայողը զորակոչվելիս չի ունեցել ծնողներ, կին կամ երեխաներ, և նրա ընտանիքի մյուս անդամները, մասնավորապես եղբայրները կամ քույրերը, չեն կարողացել հատուցում ստանալ:

Расширится список бенефициаров Фонда страхования военнослужащих
Парламент на сегодняшнем заседании единогласно принял во втором чтении и полностью разработанный депутатом властной фракции “Гражданский договор” Айком Саргсяном проект поправок к закону РА “О компенсации вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при защите Республики Армения”.
Поправками предлагается включить в список получающих компенсацию бенефициаров также сестру, брата погибшего, если другие бенефициары считаются отсутствующими, а также признать бенефициаром находившуюся в фактическом браке с военнослужащим его жену при наличии у них общего ребенка. Отметим, что по действующему закону бенефициарами считаются родители, супруга (супруг), дети погибшего военнослужащего.
Основанием для разработки этого законопроекта послужили случаи, когда погибшие военнослужащие при призыве в армию не имели родителей, жен или детей, и остальные члены семей, в частности братья или сестры, не  получали компенсацию.