«Տեսե′ք, հա, աղջիկներ, մեզ մոտ ամեն ինչ նորմալ է»
Էրեբունի համայնքի թիվ 12/27 ընտրատեղամասում ընտրողները զգալիորեն կոuտակված են ե′ւ ընտրատեղամասի ներսում, ե′ւ դրսում: 12/27 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ
Ալինա Մարգարյանն ասաց, որ ոստիկաններն իրենց օգնում են եւ ընտրատեղամասի ներսում 15-ից ավել ընտրող չեն թողնում, կուտակումն էլ բացատրեց նրանով, որ ընտրողները մեկ մի շենքից են գալիս, մեկ՝ մյուս: «Մինչ այս պահը մեր ընտրատեղամասում ընտրությունները նորմալ հունով են ընթացել եւ ոչ մի խախտում եւ խնդիր չենք գրանցել,- փաստում է Ալինա Մարգարյանը,-1763 ընտրողից մոտ 700-ն արդեն քվեարկել է»:
Այն պահին, երբ «Հետք»-ը փորձում էր տեղեկություններ ստանալ նաեւ ընտրատեղամասում աշխատող վստահված անձանցից, մոտեցավ հանձնաժողովի նախագահ Ալինա Մարգարյանը եւ սաստեց նրանց. «Տեսե′ք, հա, աղջիկներ, մեզ մոտ ամեն ինչ նորմալ է»: ՀՅԴ վստահված անձ Սուսաննա Հակոբյանն էլ անմիջապես նկատեց. «Իհարկե, մեզ մոտ շատ լավ ընտրություններ են ընթանում»:
Այնուամենայնիվ, թիվ 12 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով ինքնաառաջադրված Գոհար Վեզիրյանի վստահված անձ Անուշ Վարդանյանի փոխանցմամբ՝ մոտ 2-3 ժամ առաջ միջին տարիքի մի տղամարդ էր պտտվում բակում՝ ընտրատեղամասի մուտքի մոտ. «Նա ներկայացավ Արտավազդ Գեւորգյան «Լույս» հրատարակչությունից, ցուցակները ձեռքին ներկա-բացակա էր անում, թե ով է եկել ընտրության»:
«Չէ, չէ, այդ մարդն ասեց, որ ինքը համատիրության նախագահն է, պարզապես ուզում էր տեսնել, թե իր բնակիչներից ովքեր են մասնակցել ընտրությանը»,- հավելեց 12/27 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Ալինա Մարգարյանը:
Վստահված անձ Անուշ Վարդանյանը նշեց, որ ինքն անմիջապես զանգել է Գոհար Վեզիրյանին, ով ահազանգել է ոստիկաններին: «Ժառանգություն» կուսակցության վստահված անձ Անահիտ Մուրադյանն էլ «Հետք»-ին հայտնեց, որ իրականում ոստիկանները բավականին ուշ են եկել, վերոնշյալ անձը խառնաշփոթից հետո մտել է ընտրատեղամասի դիմացի մայթին գտնվող հացատուն, որոշ ժամանակ այնտեղ անցկացնելուց հետո հանգիստ հեռացել:

«Смотрите, девочки, у нас все нормально»
На избирательном участке 12/27 в столичной общине Эребуни большие скопления избирателей наблюдаются как на участке, так и за его пределами. Председатель избиркома Алина Маркарян сказала, что полицейские не позволяют, чтобы на участке находилось более 15 избирателей. «Выборы у нас проходят нормально, никаких нарушений нет»,- заверила А.Маркарян.
Когда же мы попытались получить информацию у находившихся на избирательном участке доверенных лиц, к ним подошла председатель комиссии Алина Маркарян и предупредила: «Смотрите, девочки, у нас все нормально». Доверенное лицо АРФ Дашнакцутюн Сусанн Акопян сразу добавила: «Конечно, у нас проходят очень хорошие выборы».
Несмотря на это, доверенное лицо баллотирующейся в этом округе Гоар Везирян Ануш Варданян сообщила, что 2-3 часа назад возле участка крутился мужчина средних лет. «Он представился Артаваздом Геворкяном из издательства «Луйс». Этот человек держал в руках списки и отмечал, кто пришел на выборы, кто – нет»,- рассказала А.Варданян. Однако председатель комиссии поспешила добавить: «Нет-нет, этот человек сказал, что он председатель кондоминиума и просто хочет посмотреть, кто из жильцев принял участие в выборах».
Ануш Варданян сразу позвонила своему кандидату Гоар Везирян, которая и обратилась в полицию.
Однако, как сообщило “Hetq”-у доверенное лицо партии «Наследие» Анаит Мурадян, полицейские пришли с большим опозданием. А мужчина после поднятого шума ушел с места конфликта и зашел в ресторан, находящийся на противоположном тротуаре. Через некоторое время он вышел оттуда и спокойно удалился.