Դիմիտրով գյուղում՝ զարմանալիորեն շատ անօգնական ընտրողներ
ՀԱԿ վստահված անձ Լուսինե Հակոբյանի փոխանցմամբ՝ Արարատի մարզի Դիմիտրով գյուղում տեղակայված թիվ 17/27 ընտրատեղամասում առավոտից բազմաթիվ խախտումներ են գրանցվել:
Դիմիտրովի համայնքապետ Արման Իոնանովը, ով հանդես է գալիս նաեւ ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված ՀՀԿ-ական թեկնածու Կարինե Պողոսյանի վստահված անձ, ընտրատեղամասում ճնշում է ներկաներին, ցուցումներ տալիս եւ սպառնալիքներ տեղում իր համակիրների հետ միասին:
««Հեսա ձեզ կկորցնենք, ստեղից ողջ չեք գնա»,- եւ այս բնույթի այլ սպառնալիքներ շատ լսեցինք այսօր»,- «Հետքին» փոխանցում են ՀԱԿ վստահված անձ Լուսինե Հակոբյանը եւ ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված Գագիկ Ներսիսյանի վստահված անձ Տիգրան Եգորյանը:
Նրանց հաջողվել է բացահայտել ու կանխել կրկնակի քվեարկության փորձ: «Աղեկյան Սվետիկ անունով քաղաքացին ներկայացել էր ընտրության 2-րդ անգամ: Մեր զգուշացումից հետո ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Լիանա Սայադյանը հայտնաբերեց անձնագրի կնքված էջը, որ քաղաքացի Աղեկյանը թաքցրել էր կազմի տակ»,- հայտնում է ՀԱԿ վստահված անձ Լուսինե Հակոբյանը:
Նրա հավաստմամբ՝ թիվ 17/27 ընտրատեղամասի ընտրողների մեծ մասը անօգնական վիճակում էին եւ ուղեկցողների հետ էին մասնակցում ընտրություններին:

В селе Димитров на удивление много беспомощных избирателей
По сообщению доверенного лица Армянского национального конгресса Лусине Акопян, с утра на избирательном участке 17/27, расположенном в селе Димитров Араратской области, регистрируются многочисленные нарушения. Староста Димитрова Арман Ионанов, который является доверенным лицом кандидата-мажоритарника от Республиканской партии Армении Карине Погосян, на избирательном участке оказывает давление на избирателей, угрожает им. Об этом «Hetq»-у рассказали Лусине Акопян и Тигран Егорян, являющийся доверенным лицом кандидата-мажоритарника Гагика Нерсисяна.
Им удалось пресечь попытку повторного голосования. «Гражданка Агекян Светик явилась на выборы второй раз. После нашего предупреждения председатель избирательной комиссии Лиана Саядян обнаружила в паспорте печать, которую Агекян скрыла под переплетом»,- сообщила Л.Акопян. По ее словам, на участке 17/27 на удивление было много беспомощных избирателей, которые участвовали в выборах вместе с сопровождающими.