Ադրբեջանցիներն անկանոն կրակ են բացել ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ․ ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, համաձայն որի, ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 20-ին և 21-ին կրակ են բացել Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
Արցախի Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ շարադրված փաստերն ամբողջովին կեղծ են: Հրադադարը նշված հատվածում իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ: Հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման փաստի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:

Азербайджанцы открыли беспорядочный огонь по позициям АО
Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, что якобы 20 и 21 февраля подразделения Армии обороны обстреляли азербайджанские позиции, дислоцированные недалеко от сел Шош и Тагавард.
Министерство обороны Арцаха сообщает, что изложенные в сообщении МО Азербайджана факты полностью сфальсифицированы. В действительности режим прекращения огня на указанном участке нарушили азербайджанские подразделения, открывшие беспорядочный огонь по позициям Армии обороны Арцаха. Пострадавших вследствие нарушения перемирия нет, материальный ущерб не причинен.
Командование миротворческого контингента РФ проинформировано о факте нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями.