Սահմանամերձ համայնքների 100 000 բնակիչ կոմունալ վճարների մասնակի փոխհատուցում կստանա
Կառավարությունը 1 մլրդ 155 մլն 205 հազ․ դրամ կհատկացնի Արարատի (2), Գեղարքունիքի (3), Վայոց Ձորի (2), Սյունիքի (5), և Տավուշի (11) մարզերի 23 սահմանամերձ համայնքի 81 բնակավայրի բնակիչներին՝ բնական գազի, էլեկտրաէներգիայի, ոռոգման ջրի սակագնի մասնակի և անշարժ գույքի հարկի փոխհատուցման նպատակով: Որոշումն ընդունվեց գործադիրի փետրվարի 23-ի նիստում։
«Գնաճային ֆոնի վրա սա կարևոր աջակցություն է մեր բնակչներին»,- նախագծի քննարկման ժամանակ հայտնեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ նախագիծը ներկայացնող Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի՝ ծրագրի շահառուների թիվը մոտ 100 000 է։

Правительство возместит коммунальные расходы жителей приграничных общин
1 млрд 155 млн 205 тысяч драмов выделит правительство на компенсацию расходов на природный газ, электроэнергию, оросительную воду, налог на недвижимость жителей 81 населенного пункта в приграничных общинах Араратской, Гегаркуникской, Вайоцдзорской, Сюникской и Тавушской областей с целью компенсации. Решение было принято на сегодняшнем заседании кабмина.
“На фоне роста цен это важная поддержка для наших жителей”,- заявил в ходе обсуждения премьер-министр Никол Пашинян.
В свою очередь министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян сообщил, что число бенефициаров этой программы составляет около 100 тысяч человек.