Դատախազությունն ընթացք է տվել 84 հաղորդման
ՀՀ Ազգային ժողովի` 2012թ. մայիսի 6-ի ընտրությունների ընթացքում՝ 23:00-ի դրությամբ, ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ընթացք է տվել 84 հաղորդման, որոնցից 20-ը ստացվել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունում գործող թեժ գծով, իսկ 50-ին ընթացք է տրվել` դատախազության կողմից իրականացված զանգվածային լրատվամիջոցների մոնիտորինգի արդյունքում:
Քննարկման արդյունքներով հարուցվել է 3 քրեական գործ` 2-ը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 1542-րդ հոդվածով («Ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելը»), 1-ը` 316-րդ հոդվածի 1-ին (Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելը) մասով:
Ստացված հաղորդումներից 1-ով տրվել է պարզաբանում, 1-ն ուղարկվել է ԿԸՀ-ի քննարկմանը, իսկ 79-ով ստուգումները շարունակվում են: Այս մասին հայտնում է գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:

Прокуратура дала ход 84 сообщениям
По положению на 23.00, в ходе прошедших 6 мая выборов в Национальное Собрание РА Генпрокуратура дала ход 84 сообщениям.  20 из них поступили на “горячую линию” Генпрокуратуры, 50-ти сообщениям ход был дан в результате осуществленного прокуратурой мониторинга СМИ.
В результате обсуждения возбуждено три уголовных дела: два по ст.1542 УК РА (“препятствование осуществлению свободной воли избирателя”), одно по ч. 1 ст.316 (“применение неопасного для жизни и здоровья насилия в отношении представителя власти”).
По одному сообщению дано объяснение, еще одно направлено на рассмотрение в ЦИК, а по 79-ти сообщениям проверки продолжаются. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры РА.