Դատախազությունն ընթացք է տվել 84 հաղորդման
ՀՀ Ազգային ժողովի` 2012թ. մայիսի 6-ի ընտրությունների ընթացքում՝ 23:00-ի դրությամբ, ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ընթացք է տվել 84 հաղորդման, որոնցից 20-ը ստացվել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունում գործող թեժ գծով, իսկ 50-ին ընթացք է տրվել` դատախազության կողմից իրականացված զանգվածային լրատվամիջոցների մոնիտորինգի արդյունքում:
Քննարկման արդյունքներով հարուցվել է 3 քրեական գործ` 2-ը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 1542-րդ հոդվածով («Ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելը»), 1-ը` 316-րդ հոդվածի 1-ին (Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելը) մասով:
Ստացված հաղորդումներից 1-ով տրվել է պարզաբանում, 1-ն ուղարկվել է ԿԸՀ-ի քննարկմանը, իսկ 79-ով ստուգումները շարունակվում են: Այս մասին հայտնում է գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:

84 Reports Discussed in Prosecutor General's Office
84 reports have been processed until 11:00 p.m., May 6, 20 of which were received on the Hot Line of the Prosecutor General's Office and 50 reports were processed as a result of the mass media monitoring conducted by the Prosecutor General's Office.
As a result of the discussion 3 criminal cases were initiated, 2 cases according to the 1542 Article and 1 case according to the Part 1 of the Article 316 of the Criminal Code of the Republic of Armenia.
RoA Prosecutor General's Office reports that explanation was given on one of the initiated criminal cases, one case was sent to the Central Electoral Commission and 79 cases are being checked.