Խրամորթում խուճապային տրամադրություն չկա. տարվում են բանակցություններ
Արցախի ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայությունը հայտնում է, որ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղում բարձրախոսներով գյուղը լքելու ադրբեջանական կոչերը խուճապային տրամադրություններ ստեղծելու տրամաբանություն ունեն։
«Այս պահին Խրամորթում են ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները, ռուսական խաղաղապահ առաքելության պատասխանատուները։ Թշնամական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում, որի մասին կհրապարակենք։
Տեղեկացնեմ նաև, որ Խրամորթում խուճապային տրամադրություն չկա, ոչ ոք գյուղը լքել չի պատրաստվում, հակառակը` տեղաբնակների կողքին ապրում են նաև այլ բնակավայրերից տեղահանված ևս 12 ընտանիք»,-նշված է հայտարարության մեջ։

В Храморте нет паники: ведутся переговоры с азербайджанцами
В распространенном сегодня сообщении Государственной службы чрезвычайных ситуаций МВД Арцаха отмечается, что сделанные через громкоговоритель призывы азербайджанской стороны покинуть село Храморт Аскеранского района преследовали цель посеять панику среди местных жителей.
“В настоящее время в Храморте находятся сотрудники Аскеранского районного отделения полиции, представители российской миротворческой миссии. С вражеской стороной ведутся переговоры, информация о которых будет предоставлена.
Отметим, что в Храморте нет панических настроений, никто не собирается покидать село. Наоборот, бок о бок со старожилами в селе живут перемещенные из других населенных пунктов 12 семей”,- говорится в сообщении.