ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական անգամ ապատեղեկատվություն է տարածում՝ պնդելով, թե ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
«Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Պաշտպանության բանակը ևս հերքել էր Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը՝ նշելով, որ հրադադարի պահպանման ռեժիմը պարբերաբար խախտվել է ադրբեջանական զինուժի կողմից։

Подразделения ВС Армении не обстреливали азербайджанские боевые позиции – Минобороны РА
Министерство обороны Азербайджана в очередной раз распространило дезинформацию о том, что подразделения вооруженных сил Республики Армения якобы открыли огонь по азербайджанским боевым позициям, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает министерство обороны РА.
“Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем вооруженных сил РА”,- говорится в сообщении минобороны Армении.
Напомним, что ранее сообщение МО Азербайджана опровергла Армия обороны Арцаха, отметив, что режим прекращения огня периодически нарушался азербайджанскими вооруженными силами.