Պաշտպանության բանակն ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չի բացել
Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ մարտի 9-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակել են ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ինչից հետո իրենք պատասխան կրակ են բացել։
«Այս հայտարարությունը ոչ մի կապ չունի իրականության հետ. Արցախի ՊԲ-ն ոչ միայն կրակ չի բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, այլև, ինչպես արդեն նշել ենք ավելի վաղ, մարտի 7-ին և 8-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ականանետերից, համապատասխանաբար՝ 2 և 3 անգամ, կրակել են Խրամորթ գյուղի ուղղությամբ»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Армия обороны Арцаха не обстреливала азербайджанские позиции
9 марта министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, что подразделения Армии обороны Арцаха якобы обстреляли из стрелкового оружия азербайджанские боевые позиции, после чего был открыт ответный огонь, сообщает АО Арцаха.
“Это сообщение не имеет ничего общего с действительностью. Армия обороны Арцаха не открывала огонь. Более того, как уже отмечалось ранее, 7 и 8 марта подразделения вооруженных сил Азербайджана соответственно два и три раза обстреляли из минометов село Храморт”,- говорится в сообщении АО.