Ադրբեջանի զինված ուժերն Արցախում կրկին 60 մմ ականանետից արկեր են արձակել
Մարտի 9-ին` ժամը 14։00-14։30 սահմաններում, Արցախի Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարը` նորից կիրառելով 60 մմ տրամաչափի ականանետ։ Արձակվել է 4 հատ ական։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
Ավելի վաղ, Արցախի պաշտպանական գերատեսչությունը հայտնել էր, որ մարտի 8-ին` ժամը 23։00-ի սահմաններում, Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի հատվածում հակառակորդը 60 մմ տրամաչափի ականանետից 3 հատ ական էր արձակել գյուղի ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկային։ Հրադադարի խախտման դեպքի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

В Арцахе ВС Азербайджана вновь использовали 60-мм миномет
9 марта около 14։00-14։30 азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня с позиций, дислоцированных на участке села Хнушинак Мартунинского района. ВС Азербайджана в очередной раз использовали 60-мм миномет, из которого было выпущено 4 снаряда. С армянской стороны пострадавших нет. Об этом сообщает министерство обороны Арцаха.
Ранее ведомство сообщило, что 8 марта около 23։00 противник обстрелял из 60-мм миномета село Храморт Аскеранского района. С армянской стороны пострадавших нет.
Командование российским миротворческим контингентом проинформировано о факте нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня.