Փաշինյանն ու Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և անդրադարձել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարություններով ամրագրված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին: Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինն անդրադարձել են նաև Հայաստանի կողմից ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահությանն ուղղված դիմումին, որը վերաբերում է խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների կազմակերպմանը:
Փաշինյանն ու Պուտինը մտքեր են փոխանակել հայ-թուրքական երկխոսության, տարածաշրջանային վերջին զարգացումների, Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի շուրջ:
Քննարկվել են նաև ՀՀ վարչապետի՝ առաջիկայում Ռուսաստանի Դաշնություն կատարելիք պաշտոնական այցին վերաբերող հարցեր:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today, by telephone, discussed the situation in Karabakh with Russian President Vladimir Putin.
The two, according to a statement released by Pashinyan’s office, referred to the implementation process of the agreements stipulated in the trilateral statements of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021.
Pashinyan and Putin also referred to Armenia's application to the OSCE Minsk Group Co-Chairs regarding the organization of negotiations on a peace treaty with Azerbaijan.
The Armenian and Russian leaders exchanged views on Armenian-Turkish dialogue, the latest regional developments, and the situation in Ukraine.