Ադրբեջանցիները փորձում են Արցախում առաջխաղացում ապահովել․ ՊԲ-ն դիմում է համարժեք գործողությունների
Մարտի 26-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը։
«ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով»,- նշված է ՊԲ հաղորդագրությունում։

В Арцахе азербайджанцы пытаются продвинуться вперед. АО прибегает к эквивалентным действиям
По состоянию на 11:00 26 марта подразделения вооруженных сил Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь с применением разнокалиберного стрелкового оружия продвинуться вперед на восточном направлении границы Республики Арцах, на территории, находящейся в зоне ответственности миротворческого контингента РФ. Об этом сообщает Армия обороны.
“С целью пресечения продвижения противника подразделения Армии обороны прибегают к эквивалентным действиям. С командованием миротворческого контингента РФ предпринимаются шаги по поиску путей урегулирования ситуации”,- говорится в сообщении АО.