Հայկական կողմին հաջողվել է պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասը
Մարտի 27-ի երեկոյան և 28-ին՝ ժամը 12։00 դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում` նաև շփման գծի արևելյան հատվածում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում։
Ի շնորհիվ Արցախի զինված ուժերի խիզախ ջանքերի՝ հայկական կողմին հաջողվել է կասեցնել ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասի հանդեպ տիրապետումը։
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։
Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

The Artsakh government reports its armed forces have halted an Azerbaijani military advance to occupy a section of the strategic heights on Mount Karaglukh.
The government’s Information Center adds that Azerbaijani troops have dug into positions on a part of the mountain.
“"Work is underway with the command of the Russian peacekeeping force on the return of the Azerbaijani side to the starting positions," reads the Artsakh government’s statement.
The village of Parukh, according to the Center, is now under the control of the Russian peacekeeping contingent.