ՔՊ-ական պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը՝ ՄՊՀ անդամի թեկնածու
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի թափուր տեղի համար առաջադրել է պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանի թեկնածությունը:
Հիշեցնենք, որ Բեղլոյանը պատգամավոր էր ընտրվել նաև նախորդ գումարման խորհրդարանում՝ «Իմ քայլը» դաշինքի համամասնական ցուցակով:
Անուշ Բեղլոյանը մասնագիտությամբ ֆիզիկոս է, գործարար կառավարման մագիստրոսի կոչում ունի: Աշխատել է ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակում, Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակում, «Արմենտել» ՓԲԸ-ում, «Հայաստան» և Idea հիմնադրամներում:
ՄՊՀ-ի անդամի թափուր տեղի համար առաջադրման իրավունք ունի նաև ընդդիմությունը։ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն առաջադրել են փաստաբան Անահիտ Սարգսյանի թեկնածությունը:
Սարգսյանը 2017-2019 թվականներին եղել է ՄՊՀ անդամ (այն ժամանակ ՏՄՊՊՀ), դրա նախորդող տարիներին եղել է հանձնաժղովի աշխատակազմի ղեկավարը: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու է:
Նշենք, որ երկու թենածուն էլ պետք է դրական քվեարկության արժանանան, որ հարցը քննարկվի լիագումար նիստում:

Ануш Беглоян выдвинута кандидатом в члены Комиссии по защите конкуренции
Парламентская фракция “Гражданский договор” выдвинула на вакантное место члена Комиссии по защите конкуренции кандидатуру депутата Ануш Беглоян.
А.Беглоян по специальности физик, имеет степень магистра бизнес-управления. Работала в ереванском офисе ООН, армянском офисе Всемирного банка, ЗАО “АрменТел”, Общеармянском фонде “Айастан” и фонде “Idea”.
Оппозиционные фракции “Айастан” и “Честь имею”, которые тоже имеют право на выдвижение кандидата в члены КЗК, предложили на эту должность адвоката, кандидата юридических наук Анаит Саргсян.
В 2017-2019 гг. А.Саргсян была членом Комиссии по защите конкуренции, а до этого возглавляла аппарат КЗК.
Отметим, что в случае положительного голосования по обеим кандидатурам вопрос будет обсужден на пленарном заседании Национального Собрания.