Հայկ Բաբուխանյանը երկրորդ անգամ է դատի տվել Report.am կայքէջին
ՍԻՄ նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը դարձյալ դատի է տվել Report.am կայքէջին: Այս անգամ պատճառը վերոնշյալ կայքէջում հրապարակված Էդիկ Անդրեասյանի «Երբ զոռով հուշում են անհուշելին» հոդվածն է եւ նույն հոդվածի շուրջ ընթերցողներից ստացված արձագանքները: Հայցվորը գտնում է, որ «նյութը եւ արված տարբեր հրապարակումները պարունակում են վիրավորական արտահայտություններ»:
Հավելենք, որ Հայկ Բաբուխանյանը բացի հրապարակային ներողություն եւ փաստաբանական ծախսերի փոխհատուցում պահանջելուց, նաեւ միջնորդել է դատարանին' «պատասխանողներին որոշակի գործողությունների կատարումն արգելել, մասնավորապես. Արգելել հայցվորի նկատմամբ որեւէ նյութ www.report.am լրատվական միջոցում տպագրել եւ դրա հիման վրա որեւէ հայտարարություն այլ անձանց կողմից տեղադրել կամ թույլատրել որեւէ հայտարարություն տպագրել կամ տպագրած հայտարարությունն այդ լրատվական միջոցում պահպանել, որը կպարունակի հայցվորի պատվի արժանապատվության եւ գործարար համբավի վերաբերյալ վիրավորական եւ/կամ զրպարտող արտահայտություններ»:
Նշենք, որ սույն միջնորդությունը դատարանը բավարարել է:
Հավելենք նաեւ, որ Հայկ Բաբուխանյանի նախորդ հայցը Report.am կայքէջի եւ Էդիկ Անդրեասյանի դեմ գտնվում է նախնական դատքննության փուլում: Հայցվորը պահանջում է յուրաքանչյուր պատասխանողից 3 միլիոնական դրամ:

Айк Бабахян вновь подал в суд на Report.am
Председатель Союза "Конституционное право" Айк Бабаханян вновь подал в суд на Report.am – на этот раз в связи со статьей Эдика Андреасяна "Когда подсказывают то, что невозможно подсказать" и откликами читателей на эту публикацию. Истец считает, что указанные материалы сайта "содержат оскорбительные выражения".
Добавим, что Айк Бабуханян не только требует публичных извинений и возмещения адвокатских расходов, но и ходатайствует о том, чтобы суд применил к ответчику определенные санкции, в частности, запретил www.report.am размещать какие-либо материалы об истце или комментарии к ним, которые будут содержать выражения, унижающие достоинство истца, и/или клевету и оскорбления в его адрес.
Суд удовлетворил это ходатайство. Отметим также, что предыдущий иск Айка Бабуханяна против Report.am и Эдика Андреасяна находится на стадии предварительного судебного расследствия. В качестве компенсации истец требует по 3 миллиона драмов от каждого ответчика.