Ադրբեջանցիների կողմից Խնուշինակում արկեր արձակելու դեպքի առթիվ քրեական գործը վարույթ է ընդունվել․ ԱՀ ՔԿ
ԱՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության Մարտունու շրջանի քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել՝ 2022թ մարտի 9-ին ժամը 14:15-ից սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողների կողմից ազգային ատելության շարժառիթով, ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ Խնուշինակ գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող՝ Ռուսլան Գաբրիելյանի, Հայկ Մուրսալյանի և Ռոմիկ Սարգսյանի ուղղությամբ ականանետերով արկեր արձակելու դեպքի առթիվ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 33-103-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 14-րդ կետերով հարուցված քրեական գործը։

Принято в производство уголовное дело об обстреле снарядами со стороны азербайджанцев жителей села Хнушинак– СК Арцаха
В территориальном следственном управлении Мартунинского района Следственного комитета Республики Арцах принято в производство уголовное дело об обстреле снарядами из минометов выполнявших сельскохозяйственные работы на административной территории села Хнушинак Руслана Габриеляна, Айка Мурсаляна и Ромика Саргсяна, произведенном около 14:15 9-го марта 2022 г. военнослужащими вооруженных сил Азербайджана по мотиву национальной ненависти и с умыслом незаконного лишения жизни.