«Հայաստան» դաշինքի երթը մեկնարկել է Իջևանից
«Հայաստան» դաշինքի երթը մեկնարկել է Իջևանից։ Այս մասին ֆեյսբուք գրառմամբ տեղեկացրել է ԱԺ փոխխոսնակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Մենք անպայման կհայտնենք, թե որ օրն ենք միասին դիմավորելու տարբեր ուղղություններով մայրաքաղաք ժամանող երթերի մասնակիցներին։ Իսկ մինչ այդ գործ ունենք անելու Երևանում։
Հանդիպում ենք այսօր՝ ժամը 18։30-ին, Կոմիտաս պողոտայի Սուրբ Խաչ եկեղեցու մոտ («Լամբադա» կամրջի հարևանությամբ)»,- գրել է ԱԺ փոխխոսնակը։
Սաղաթելյանն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ապրիլի 25-ից սկսած Երևանում ամեն օր տեղի կունենան բողոքի ակցիաներ և երթեր։ Ընդդիմադիր գործիչը տեսաուղերձ էր հրապարակել, որտեղ նշել էր, որ Հայաստանի մարզերից՝ 4 խորհրդանշանական վայրերից, քայլերթով կշարժվեն դեպի Երևան։

Armenian Opposition's "March on Yerevan" Kicks Off in Ijevan
Those opposing the government of Armenian PM Nikol Pashinyan left the town of Ijevan today on a 137-kilometer march to Yerevan as part of a nationwide call to action issued by the opposition Hayastan parliamentary faction.
Lats week, Armenia’s political opposition announced the start of a “street struggle” designed to force Pashinyan’s resignation.
The Hayastan and With Honor parliamentary factions accuse Pashinyan of leading Armenia into a series of disastrous peace deals with Azerbaijan and Turkey.
Armenian National Assembly Vice Speaker Ishkhan Saghatelyan, a Hayastan faction member, says the marchers will converge on Yerevan from four symbolic sites in the outlying provinces.