Արայիկ Հարությունյանի նախկին խորհրդականը՝ ՀՌՀ անդամի թեկնածու
Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի (ՀՌՀ) անդամի թափուր տեղի համար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված Գոհար Մամիկոնյանի թեկնածությանը: Գոհար Մամիկոնյանը սովորել է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների քաղաքագիտության բաժնում, իսկ մագիստրատուրան՝ հանրային կառավարում բաժնում:
Թեկնածուն 2018-2021 թվականներին զբաղեցրել է ԿԳՄՍ այն ժամանակվա նախարար Արայիկ Հարությունյանի խորհրդականի պաշտոնը, 2021-ի ապրիլի 1-ից մինչ այժմ նախարարության երիտասարդական քաղաքականության, լրացուցիչ և շարունակական կրթության վարչության պետն է:
Վերջինիս թեկնածությունը ներկայացրեց Նարեկ Բաբայանը, որի խոսքով՝ Մամիկոնյանը 2014-ից «Քաղաքացիական պայմանագիր» հասարակական-քաղաքական նախաձեռնության անդամ է, իսկ 2015-ից՝ ՔՊ կուսակցության հիմնադիր անդամ:
«Գոհար Մամիկոնյանը, զբաղեցնելով քաղաքացիական ծառայության պաշտոններ, աչքի է ընկել համառ աշխատասիրությամբ ու քաղաքական զսպվածությամբ՝ որևէ կերպ չշահարկելով զբաղեցրած պաշտոնն ու քաղաքական դիրքորոշումները»,- ասաց Բաբայանը՝ վստահեցնելով, որ թեկնածուն կարող է առաջադրված պաշտոնում քաղաքական զսպվածություն ցուցաբերել:
Հանձնաժողովը հավանություն տվեց Գոհար Մամիկոնյանի թեկնածությանը՝ հարցն ընդգրկելով լիագումար նիստերի օրակարգում:

Бывший советник Араика Арутюняна выдвинута кандидатом в члены КТР
Головная комиссия Национального Собрания дала положительное заключение по кандидатуре Гоар Мамиконян, выдвинутой властной фракцией “Гражданский договор” кандидатом на вакантное место члена Комиссии по телевидению и радио. Г.Мамиконян окончила факультет международных отношений Ереванского госуниверситета и магистратуру по специальности “Общественное управление”.
В 2018-2021 гг. кандидат занимала должность советника тогдашнего министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна, а с 1 апреля 2021 г. по настоящее время является начальником управления по молодежной политике и дополнительному образованию министерства ОНКС.
Представляя кандидата, Нарек Бабаян отметил, что Гоар Мамиконян отличают упорство, трудолюбие и политическая сдержанность.
Комиссия одобрила кандидатуру Гоар Мамиконян, включив вопрос ее избрания членом КТР в повестку пленарного заседания парламента.