«Գալայի» լրագրողի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստվում են նյութեր
Գյումրի քաղաքի «Գալա» հեռուստաընկերության լրագրող Ն. Նալբանդյանը մայիսի 11-ին հաղորդում է տվել այն մասին, որ մայիսի 5-ին գնացել է Գյումրիի թիվ 30-րդ դպրոցում տեղակայված թիվ 33 ընտրատարածք՝ հանձնաժողովից պարզաբանումներ ստանալու համար: Ընտրատարածքային հանձնաժողովի նախագահ Գ. Հովհաննիսյանը, հրաժարվելով տեղեկություններ տրամադրել, վիճաբանել և խոչընդոտել է լրագրողի գործունեությանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազության տեղեկացմամբ՝ փաստի առթիվ Շիրակի մարզի դատախազի հանձնարարությամբ ՀՀ ոստիկանության Գյումրիի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

Materials Being Prepared on Report made by “GALA” TV Journalist
On 11 May, the journalist of the “GALA” TV of Gyumri N. Nalbandyan reported that on 5 May, he had gone to the polling station 33 located in School 30 of Gyumri with the purpose to get explanations from the commission. The commission chairman G. Hovhannisyan had refused to provide information, quarreled with him and hindered the implementation of his activities.
Prosecutor General's Office of RoA reports that the Prosecutor of Shirak region tasked Gyumri Investigation Division of the Police to prepare materials.