Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի վարչապետին՝ Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Նաֆթալի Բենեթին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Անձամբ իմ և Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իսրայելի Պետության պետական տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Երկհազարամյա ընդհատումից հետո հրեական պետականության վերածննդի փաստը վկայում է, որ պատմական արդարությունն ի վերջո միշտ հաղթանակում է՝ բոլոր ողբերգություններին ու աղետներին հակառակ:
Մեկ ամիս առաջ մենք նշեցինք մեր երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում հայ-իսրայելական հարաբերությունները վերելք կապրեն՝ նոր էջ բացելով մեր բազմադարյա կապերի տարեգրության մեջ:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Израиля
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Государства Израиль Нафтали Беннету по случаю Дня независимости страны. В послании говорится:
“Многоуважаемый господин премьер-министр,
От имени народа Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с государственным праздником Государства Израиль – Днем независимости.
Возрождение еврейской государственности после двухтысячелетнего перерыва доказывает, что историческая справедливость в итоге всегда побеждает, несмотря на все трагедии и катаклизмы.
Месяц назад мы отметили 30-летие установления дипломатических отношений между нашими странами. Надеюсь, что в ближайшем будущем армяно-израильские отношения будут развиваться, открывая новую страницу в летописи наших многовековых связей.
Примите, господин премьер-министр, пожалуйста, мои наилучшие пожелания мира и процветания Вам и народу Израиля”.