Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Նիդերլանդների Թագավորություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-11-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Նիդերլանդների Թագավորություն: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Նիդերլանդների թագավորության վարչապետ Մարկ Ռութեի, Նիդերլանդների Սենատի նախագաh Յան Անտոնի Բրաունի և Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վերա Բերգկամպի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Խորհրդարանի երկու պալատների արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների անդամների հետ: Նախատեսվում է նաև վարչապետի հանդիպումը Նիդերլանդների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի «Արարատի ստվերի ներքո. Հին Հայաստանի գանձերը» ցուցահանդեսի պաշտոնական բացմանը: Վարչապետը շրջայց կկատարի Խաղաղության Պալատում և վերջինիս այգում կմասնակցի Միջազգային խաղաղությանը Հայաստանի ներդրումը խորհրդանշող հայկական խաչքարի բացման արարողությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի նաև Միջազգային հարաբերությունների նիդերլանդական ինստիտուտ՝ Քլինգենդայլ: Վարչապետը Միջազգային հարաբերությունների նիդերլանդական ինստիտուտում հանդես կգա «Հայաստանը և Նիդերլանդները. դարավոր բարեկամություն - 30-ամյա գործընկերություն» թեմայով դասախոսությամբ:

Pashinyan to Holland on Official Visit
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a two-day official visit to the Netherlands on May 10-11 and is scheduled to meet Dutch PM Mark Rutte, President of the Senate Jan Anthonie Bruijn, and Speaker of the House of Representatives Vera Bergkamp.
Pashinyan will also meet with members of the foreign relations committees of the two houses of parliament and representatives of the Dutch business community.
Pashinyan will attend the official opening of the "Treasures of Ancient Armenia" exhibition and will visit the Peace Palace, where he will take part in the opening ceremony of an Armenian khachkar (stone cross) symbolizing Armenia's contribution to international peace.
Pashinyan will deliver a speech entitled "Armenia and the Netherlands. Centuries-old Friendship - 30-year Partnership” at the Netherlands Institute of International Relations.