Դատավորը մերժեց Նարեկ Հարթունյանի փաստաբանների բողոքները
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանի կայացրած երկու որոշմամբ մերժեցին Նարեկ Հարթունյանի փաստաբանների ներկայացրած բողոքները:
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Հարթունյանի ներկայացուցիչներ Անի Թորոսյանն ու Հայկ Ալումյանը դիմել էին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան՝ վիճարկելով դատախազ Բագրատ Պետրոսյանի որոշումները:
Բողոքներից մեկը վերաբերում էր «Ջի էյջ սթորիջ էնթերփրայզս» ՍՊ ընկերության գույքի վրա անհիմն կալանք դնելուն, մյուսը՝ քննիչի կողմից Սևակ Արզարունու, Արտյոմ Մարտիրոսյանի և Արսեն Արտաշեսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում չիրականացնելուն: Քննիչ Ռ.Մկրտչյանի կայացրած վերոնշյալ երկու որոշման դեմ Ն.Հարթունյանը բողոք էր ներկայացրել դատախազ Բ.Պետրոսյանին: Վերջինիս մերժել էր երկու բողոքն էլ:
Նշված որոշումների դեմ էլ հենց փաստաբանները ՀՀ քր. օրենսգրքի 290 հոդվածով սահմանված կարգով դիմել էին դատարան:
Նարեկ Հարթունյանի փաստաբան Անի Թորոսյանի խոսքերով՝ իրենք անպայման բողոքարկելու են որոշումները և հետամուտ են լինելու իրենց արդարացի պահանջների բավարարմանը:

Судья отклонил жалобы адвокатов Нарека Артуняна
Судья суда общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш Рубен Нерсисян принял два решения об отклонении жалоб адвокатов Нарека Артуняна.
Напомним, что представители Н.Артуняна Ани Торосян и Айк Алумян обратились в суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш с жалобами, которыми оспаривали решения прокурора Баграта Петросяна.
Одна из жалоб касалась наложения необоснованного ареста на имущество компании «Джи Эйдж Сторидж Энтерпрайзс», другая – неосуществления следователем уголовного преследования в отношении Севака Арзаруни, Артема Мартиросяна и Арсена Арташесяна. Н.Артунян обратился к Б.Петросяну с жалобой на вышеупомянутые решения следователя Р.Мкртчяна. Прокурор отклонил обе жалобы.
Именно в связи с указанными решениями адвокаты обратились в суд в порядке, установленном ст.229 УК РА.
Адвокат Нарека Артуняна Ани Торосян отметила, что они обязательно обжалуют решения и будут добиваться удовлетворения своих справедливых требований.