334 մլն դրամ՝ ԱԱԾ-ի համար ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով
2022 թ․-ի պետական բյուջեով նախատեսված Կառավարության պահուստային ֆոնդից Ազգային անվտանգության ծառայությանը կհատկացվի 336 մլն 600 հազ․ դրամ՝ Ծառայության բնականոն գործունեության համար համապատասխան ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով:
Կառավարությունն այս նպատակով մայիսի 13-ի նիստում վերաբաշխում կատարեց պետական բյուջեի մասին օրենքում։ Թե ինչ ծառայություններ պետք է ձեռք բերի ԱԱԾ-ն, հայտնի չէ։ Որոշման նախագծի 2-րդ կետը հույժ գաղտնի է։
Ըստ որոշման հիմնավորման՝ նախագծի ընդունման արդյունքում առավել արդյունավետ կիրականացվեն ծառայության առջև դրված խնդիրների լուծման աշխատանքները:

334 млн драмов – на приобретение услуг для СНБ
336 млн 600 тыс. драмов будет выделено Службе национальной безопасности из предусмотренного госбюджетом 2022 г. резервного фонда правительства на приобретение соответствующих услуг для нормальной деятельности СНБ.
С этой целью правительство на заседании 13 мая произвело перераспределение в законе “О госбюджете”. Информация о том, какие услуги должна приобрести СНБ, держится в секрете.
Согласно обоснованию, утверждение проекта решение будет способствовать максимально эффективному выполнению поставленных перед СНБ задач.