Շիրակի մարզի դատախազը երրորդ փորձն է անում
Մայիսի 6-ին «Գալա» հեռուստաընկերության ցուցադրած տեսանյութի համաձայն՝ նույն օրը Գյումրիի «Շարլ Ազնավուրի» անվան հրապարակում «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայի շուրջ քաղաքացիներ են հավաքված և ընտրակաշառք են բաժանում:
Ընտրակաշառք բաժանելու հանգամանքը պարզելու, ավտոմեքենայի մեջ գտնված, դրա շուրջ հավաքված քաղաքացիների ինքնությունը պարզելու համար մայիսի 6-ին և 8-ին Շիրակի մարզի դատախազը ոստիկանության Գյումրու բաժնի պետ Վ. Շաշիկյանին հանձնարարել էր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկել:
Նկատի ունենալով, որ մինչ օրս նշված անձանց ինքնությունները չեն պարզվել և քննության չեն ներկայացվել՝ Շիրակի մարզի դատախազը ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության պետ Կ. Բաբակեխյանին մայիսի 14-ին գրավոր հանձնարարել է սեղմ ժամկետում ակտիվ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկել «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայում գտնված և ավտոմեքենայի շուրջ հավաքված անձանց ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու և քննության ներկայացնելու ուղղությամբ:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայտնում է, որ միաժամանակ Շիրակի մարզի դատախազը գրավոր դիմել է «Գալա» հեռուստաընկերության տնօրեն Վ. Խաչատրյանին՝ խնդրելով մարզի դատախազությանը տրամադրել տեսանյութի մեջ պատկերված անձանց ինքնության վերաբերյալ տվյալներ՝ այդպիսիք ունենալու դեպքում:

Prosecutor of Shirak Region Makes the Third Attempt
According to the broadcast of “Gala” TV on 6 May, citizens gathered near “Gazel” car in Charles Aznavour square on the same day and bribe was being distributed.
On May 6 and May 8 the Prosecutor of Shirak region tasked the head of the Gyumri Division of the Police to V. Shashikyan to undertake operative-investigative measures in order to find out the circumstance of the distribution of election bribe and to reveal the identity of the citizens inside and near the car.
Taking into consideration the fact that the identity of the mentioned persons had not been revealed yet, on 14 May the Prosecutor of Shirak region tasked the head of Shirak Department of the Police K. Babakekhyan to undertake active operative-investigative measures, find out the persons in a short period of time and conduct investigation.
Prosecutor General’s Office of RoA reports that at the same time, the Prosecutor of Shirak region applied to the head of the “Gala” TV V. Khachatryan asking to provide information about the persons of the video in case they had any.