Փաշինյանը ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի հետ խոսել է սահմանազատման աշխատանքներից
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերությունը և բարձր գնահատել ԵՄ-ի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի՝ տարածաշրջանային կայունությանը միտված ջանքերը: Տարածաշրջանային խաղաղության և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման համատեքստում Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության գործունեության կարևորությունը:
Տոյվո Կլաարը նշել է, որ Եվրամիությունը կարևորում է Հայաստանի հետ փոխգործակցության խորացումը և աջակցում է տարածաշրջանային երկխոսությանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել բրյուսելյան հանդիպումների արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ: Անդրադարձ է եղել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի աշխատանքներին, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանն առնչվող հարցերի:

Премьер-министр Пашинян принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии
Премьер-министр подчеркнул важность партнерства Армения-ЕС и высоко оценил усилия председателя Европейского совета Шарля Мишеля по достижению региональной стабильности. В контексте регионального мира и мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта Никол Пашинян подчеркнул важность деятельности сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Тойво Клаар отметил, что ЕС придает важность углублению сотрудничества с Арменией и поддерживает региональный диалог.
Собеседники обменялись мнениями о реализации достигнутых по итогам брюссельских встреч договоренностей. Были затронуты вопросы, связанные с работой Комиссии по делимитации и безопасности границ, а также разблокированием региональной инфраструктуры.