Վարչապետի այցի շրջանակում Դոհայում բացվել է «Արաբերեն հաղորդագրություններ Հայաստանից. ժառանգություն՝ մշակութային երկխոսության համար» ցուցադրությունը
Դոհայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այցելել է Կատարի ազգային գրադարան, որտեղ բացվել է «Արաբերեն հաղորդագրություններ Հայաստանից. ժառանգություն՝ մշակութային երկխոսության համար» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը: Հայտնում է վարչապետի կայքը։
«Գրադարանում վարչապետին դիմավորել է գրադարանի նախագահ, պետական նախարար Համադ Բին Աբդուլազիզ Ալ-Քավարին: Վերջինիս ուղեկցությամբ վարչապետը ծանոթացել է ցուցադարությանը ներկայացված ցուցանմուշներին, այնուհետև շրջայց կատարել գրադարանում, գրառում կատարել պատվավոր հյուրերի մատյանում:
Ցուցադրությանը ներկայացված են Հայաստանի պատմության թանգարանի դրամագիտական և հնագիտական հավաքածուներից 9 կրկնօրինակ նմուշներ, որոնք ներկայացնում են «Դվին», «Արմինիա», «Հարունաբադ» և «Հալեպ» դրամահատարաններում թողարկված արծաթե ու պղնձե դիրհեմների, 752 թ. թողարկված ոսկե դինարի, «Բարդա» դրամահատարանում թողարկված պղնձե ֆելսի, ինչպես նաև 18-րդ դարով թվագրվող բրոնզե երկգլխանի կացնի նմուշներ՝ բուսական զարդանախշերով և կենդանակերպ պատկերներով։
Ցուցադրական պաստառներում կներկայացվեն հայ-արաբական երկարատև հարաբերություններին վերաբերող մշակութային արժեքներ և պատմական փաստեր։
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ ցուցանմուշները հայ-արաբական բազմադարյա բարեկամական կապերի ևս վկայությունն են, որոնք մեծապես կհետաքրքրեն ինչպես տեղացիներին, այնպես էլ այստեղ այցելող զբոսաշրջիկներին:

Pashinyan Visits Armenian Cultural Exhibit in Doha; Concludes Visit to Qatar
An Armenian government delegation headed by PM Nikol Pashinyan today visited the Qatar National Library in Doha where a temporary exhibition entitled "Arabic Messages from Armenia. Heritage for Cultural Dialogue" has opened.
Library President and Minister of State Hamad Bin Abdulaziz Al-Kuwari welcomed Pashinyan. The two toured the library and Pashinyan wrote a note in the Honorary Guest Book.
The exhibition presents nine duplicate samples from the numismatic and archeological collections of the History Museum of Armenia, which present silver and copper dirhams issued in "Dvin", "Armenia", "Haroonabad" and "Aleppo" mints. Gold dinar issued in 752, copper felts issued at the “Barda” mint, as well as samples of a bronze double-headed ax dating back to the 18th century with floral ornaments and animal images.
The exhibition posters will present cultural values and historical facts related to the long-standing Armenian-Arab relations.
Pashinyan notedthe exhibits are further evidence of the centuries-old Armenian-Arab friendly ties, which will be of great interest to visiting locals and tourists.