Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իսրայելի Պետության նորանշանակ դեսպան Յոել Լիոնին (նստավայրը՝ Երուսաղեմ): Այս մասին հայտնում է վարչապետի կայքը։
«Վարչապետը շնորհավորել է Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ ի շահ հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացման:
Դեսպան Լիոնը պատիվ է համարել Հայաստանում դիվանագիտական ծառայությունը և հավաստիացրել, որ առավելագույն ջանքեր կներդնի երկկողմ կապերի խորացման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են հայ-իսրայելական փոխգործակցության դաշտում մեծ ներուժի առկայությունը և կարևորել կոնկրետ արդյունքների միտված ծրագրերը: Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ օրակարգի զարգացման ուղղությամբ անելիքների շուրջ»,- նշված է կայքում:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today hosted newly appointed Israeli Ambassador to Armenia Joel Lion and wished him success in expanding relations between the two countries
Ambassador Lion, according to a statement released by Pashinyan’s office, said his new position was an honor for him and promised to make every effort to improve relations between Yerevan and Tel Aviv.
In October 2020, Armenia recalled its ambassador to Israel for consultations over Israeli arms sales to Azerbaijan.
Azerbaijan used Israeli-made weapons during the 2020 Karabakh war and the 2016 Four-Day War.
In April of this year, Armenia sent its ambassador back to Israel in an apparent attempt to mend bilateral relations.