Վահե Հակոբյանն ազատվեց Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը դադարեցրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանի լիազորությունները` որպես Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները, ըստ որի մասնակցել է 66 պատգամավոր, այդքանն էլ կողմ է քվեարկել նախագծին:
Իշխանությունը եկել է այդ որոշման՝ հաշվի առնելով Վահե Հակոբյանի անհարգելի բացակայությունների քանակը, նա ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի 342 քվեարկությունից չի մասնակցել 194-ին, ինչպես նաև չի նախագահել Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի 27 նիստից 11-ում:

Ваге Акопян больше не возглавляет постоянную комиссию по экономическим вопросам НС
Парламентская фракция “Гражданский договор” прекратила полномочия депутата оппозиционной фракции “Айастан” Ваге Акопяна на посту председателя постоянной комиссии по экономическим вопросам. Инициатива была поддержана всеми участвовавшими в голосовании 66 депутатами.
Такое решение было принято с учетом количества неуважительных пропусков В.Акопяна. Последний в ходе второй сессии НС не участвовал в 194 из 342 голосований, не председательствовал на 11 из 27 заседаний постоянной комиссии по экономическим вопросам.