Վարչապետն ընդունել է Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ամերիկյան արտաքին քաղաքականության փորձագետ և Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահ Դեյմոն Ուիլսոնին։ Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետն ընդգծել է, որ ժողովրդավարության զարգացումն ու ամրապնդումը Հայաստանի կառավարության կարևորագույն առաջնահերթություններից մեկն է և նշել, որ մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումներ են իրականացվում մի շարք ոլորտներում։ Այս համատեքստում, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ԱՄՆ և միջազգային այլ գործընկերների օժանդակությունը ՀՀ-ում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման գործում։
Դեյմոն Ուիլսոնը նշել է Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի հանձնառությունը՝ սերտորեն համագործակցելու հայաստանյան տարբեր կառույցների հետ ժողովրդավարության զարգացման ուղղությամբ:

Премьер-министр Пашинян принял президента Национального фонда поддержки демократии
Премьер-министр Никол Пашинян принял американского эксперта по внешней политике и президента Национального фонда поддержки демократии Дэймона Уилсона.
Премьер-министр подчеркнул, что развитие и укрепление демократии является одним из важнейших приоритетов правительства Армении, и отметил, что в нашей стране в ряде сфер осуществляются демократические реформы. В этом контексте Никол Пашинян подчеркнул важность поддержки со стороны США и других международных партнеров в укреплении демократических институтов в Армении.
Дэймон Уилсон отметил приверженность Национального фонда поддержки демократии тесному сотрудничеству с различными армянскими структурами в направлении развития демократии.