Էդվարդ Ասրյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Էդվարդ Ասրյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ։
Գեներալ-մայոր Ասրյանը 2021թ․ մայիսի 21-ին նշանակվել էր գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի - գլխավոր շտաբի պետ տեղակալի պաշտոնում, իսկ նույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին ազատվել էր այդ պաշտոնից։
Հիշեցնենք, որ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնը թափուր էր 2022 թվականի փետրվարի 24-ից, երբ այդ պաշտոնից ազատվել էր Արտակ Դավթյանը։ Շտաբի պետի պարտականությունները կատարում էր ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Կամո Քոչունցը։

Major General Edvard Asryan has been appointed Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces.
Asryan replaces Artak Davtyan who was sacked, along with four other generals, on February 24, 2022.
Davtyan, along with former Defense Minister Davit Tonoyan and several other military officials went on trial this January on fraud and embezzlement charges related to purchases of faulty weaponry and ammunition for the armed forces.
The other officials sacked were Armen Arushanyan - Chief of the Armed Forces Engineering Troops Department; Arthur Poghosyan - Chief of the Armed Forces Moral and Psychological Support Department; Andranik Makaryan - Deputy Chief of the Armed Forces General Training Department; and Armen Harutyunyan - Chief of the Armed Forces Missile Troops Artillery Department.