Փաշինյանը եւ Նարիշկինը տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր են քննարկել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինին:
Ըստ կառավարության կայքի՝ վարչապետը նշել է, որ պարոն Նարիշկինի այցը ևս մեկ լավ հնարավորություն է քննարկելու հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային հարցերը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ այս տարի նշվում է երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա հոբելյանը և վստահություն հայտնել, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի փոխգործակցությունը դարձնել առավել արդյունավետ ու ամուր:
Սերգեյ Նարիշկինը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև առկա բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության փաստը, ինչը նպաստում է տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին:

The office of PM Nikol Pashinyan released the following statement today.
Prime Minister Nikol Pashinyan today, in Yerevan, met with the Director of the Foreign Intelligence Service of the Russian Federation Sergey Naryshkin.
The Prime Minister noted that Mr. Naryshkin's visit is another good opportunity to discuss the issues on the agenda of the Armenian-Russian allied relations. Nikol Pashinyan emphasized that this year marks the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries and expressed confidence that joint efforts will make the cooperation more effective and stronger.
Sergey Naryshkin thanked for the warm reception and noted the existance of the high-level political dialogue between Armenia and Russia, which contributes to the development and strengthening of cooperation in various fields.
The interlocutors discussed issues related to international and regional security. Reference was made to the processes taking place in the South Caucasus region.