Ադրբեջանական ստորաբաժանումները կրակել են Տոնաշենի, Կարմիր շուկայի եւ Թաղավարդի՝ Արցախի ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ
Հուլիսի 27-ին և 28-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով Տոնաշենի և Կարմիր շուկայի, Թաղավարդի հատվածում տեղակայված Արցախի ՊԲ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Պաշտպանության բանակը։
«Հայկական կողմից տուժածներ չկան։ Միջադեպի վերաբերյալ տեղեկացվել է ԱՀ-ում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի ղեկավարությունը»,- հայտնում է ՊԲ լրատվական ծառայությունը։

Азербайджанские подразделения обстреляли позиции Армии обороны Арцаха в Тонашене, Кармир Шука и Тагаварде
27 и 28 июля подразделения вооруженных сил Азербайджана нарушили режим прекращения огня, обстреляв из стрелкового оружия различного калирба боевые позиции Армии обороны Арцаха, дислоцированные на участках Тонашена, Кармир Шука и Тагаварда. Об этом сообщает пресс-служба АО Арцаха.
“С армянской стороны пострадавших нет. Об инциденте проинформировано командование российской военной группировки, осуществляющей миротворческую миссию в Республике Арцах”,- говорится в сообщении пресс-службы АО.