«Սուրմալու»-ում պայթած շենքի հարակից տարածքն ամբողջությամբ մաքրված է․ ԱԻՆ խոսնակ
Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ Այս պահի դրությամբ շենքի հարակից տարածքն ամբողջությամբ մաքրված է, ներկայում աշխատանքներ են տարվում բուն պայթյունի հատվածում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 16 մարդ, 62 քաղաքացի տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել։ 2 հոգի էլ մինչև այժմ համարվում է անհետ կորած։

Расчищена вся территория вокруг ТЦ “Сурмалу”
Поисковые работы на месте ереванского торгового центра “Сурмалу” продолжаются. К этому времени расчищена вся территория вокруг здания. Сейчас работы ведутся непосредственно на месте взрыва. Об этом сообщил на своей фейсбуковской странице пресс-секретарь министерства чрезвычайных ситуаций Айк Костанян.
Напомним, что вследствие взрыва, произошедшего 14 августа в торговом центре “Сурмалу”, погибли 16 человек, 62 получили повреждения различной степени тяжести, два человека до сих пор считаются пропавшими без вести.