Մաշտոցի պուրակում կցուցադրվի «Բնության հաշվեհարդար» ֆիլմը (վիդեո)
Թեղուտի պաշտպանության նախաձեռնությունը ներկայացնում է «Բնության հաշվեհարդար» ֆիլմը: Ֆիլմն ամբողջությամբ կցուցադրվի և մամուլի ուշադրությանը կներկայացվի Մաշտոցի պուրակում մայիսի 25-ին՝ ժամը 20.30-ին:
Այն պատմում է հանքարդյունաբերությունից տուժած մարդկային ճակատագրերի, բնապահպանական նորմերը խախտած մի շարք դեպքերի, պետական քաղաքականության բացակայության, օրենսդրական բացերի, մի շարք հիվանդությունների և դրանք բուժելու խնդիրների, գյուղացիների ֆինանսական վիճակի մասին:
Հաջորդը կարող ես լինել դու...Կանխիր աղետը, փոխիր կարծրատիպերը, պաշտպանիր առողջ միջավայրում ապրելու քո իրավունքը:

В сквере на проспекте Маштоца будет показан фильм “Расправа с природой” (видео)
Инициатива “В защиту Техута” представляет фильм “Расправа с природой”. Картина будет показана 25 мая в 20.30 в сквере на проспекте Маштоца.
Фильм рассказывает о судьбах людей, пострадавших от горно-добывающей промышленности, о случаях нарушения экологических норм, об отсутствии государственной оплитикии, законодательных пробелах, о ряде заболеваний и проблемах их лечения, о финансовом положении крестьян.
Следующим можешь стать ты... Предотврати катастрофу, сломай стереотипы, защити свое право жить в здоровой среде.