Վարչապետը ծանոթացել է Բագրատաշենի մաքսակետի գործունեությանն ու նախատեսվող բարեփոխումներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Արևելյան մաքսատուն-վարչության Բագրատաշենի մաքսային-կետ բաժին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Կառավարության ղեկավարը Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել, ծանոթացել է մաքսատան գործունեությանը, սահմանահատման գործընթացի կազմակերպմանը, մուտքի և ելքի ընթացակարգի առանձնահատկություններին, արտաքին տնտեսական գործունեություն իրականացնողներին և քաղաքացիներին մատուցվող ծառայություններին:
Վարչապետին են ներկայացվել մաքսակետի վերակառուցման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները, գործունեության կազմակերպման նոր մոդելը, առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ իրականացվելիք բարեփոխումները և քայլերը:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է սահմանային անցակետերի արդիականացման, մատուցվող ծառայությունների շարունակական բարելավման, մաքսային գործառույթների արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերը` շեշտելով աշխատանքների որակյալ իրականացման անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр ознакомился с деятельностью таможенного пункта Баграташена и предстоящими реформами
Премьер-министр Никол Пашинян посетил таможенный пункт Баграташена Восточной таможни-управления Комитета государственных доходов.
Глава правительства в сопровождении председателя Комитета государственных доходов Рустама Бадасяна прошелся по таможне, ознакомился с ее деятельностью, организацией процесса пересечения границы, особенностями порядка въезда и выезда, а также услугами, которые оказываются субъектам внешнеэкономической деятельности и гражданам .
Премьер-министру были представлены проводимые работы по реконструкции таможенного пункта, новая модель организации деятельности, существующие проблемы и реформы и шаги, которые необходимо осуществить по их решению.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность программ по модернизации пограничных пропускных пунктов, постоянному улучшению предоставляемых услуг, повышению эффективности таможенных функций, а также отметил необходимость качественного выполнения работ.