«Вечер перестает быть томным»,- քաղաքական տեխնոլոգիաների մասնագետ Կարեն Քոչարյանն այսպես մեկնաբանեց կոալիցիա չկազմելու ԲՀԿ-ի հայտարարարությունը: Նա չցանկացավ մանրամասնել, սակայն նշեց, որ ասված արտահայտությունը վերաբերում է ամբողջ Հայաստանին. «Ով հասկանում է, թող հասկանա, ով էլ չէ` չեմ բացատրում»:
Կարեն Քոչարյանի կարծիքով` ստեղծված իրավիճակն ավելի ճիշտ է, քանի որ ճահճացած վիճակից դուրս կգանք, սակայն չբացառեց, որ ԲՀԿ-ի քայլը նախագահական ընտրություններից առաջ արված ինտրիգ է:
Քաղտեխնոլոգի ասելով` ինքը Նաստրադամուսը չի եւ չի կարող գուշակել, արդյոք ԲՀԿ-ն ու ՀՀԿ-ն խորհրդարանում կհամագործակցե՞ն: «Ժամանակը ցույց կտա»,-ավելացրեց Կ. Քոչարյանը:

Карен Кочарян: “Вечер перестает быть томным”
“Вечер перестает быть томным” – так прокомментировал политтехнолог Карен Кочарян заявление партии “Процветающая Армения” о том, что она не сформирует коалицию. Кочарян не стал вдаваться в подробности, однако отметил, что приведенная фраза касается всей Армении: “Кто понимает, пусть понимает, а кто нет – объяснять не стану”.
По мнению Карена Кочаряна, сложившаяся ситуация является более правильной, поскольку “мы выйдем из стагнации”. Вместе с тем политтехнолог не исключил, что шаг ППА направлен на создание интриги перед президентскими выборами.
Эксперт также заявил, что он не может предсказать, будут ППА и Республиканская партия сотрудничать в парламенте или нет. “Время покажет”,- добавил К.Кочарян.