ՀՀԿ-ն ու ՀԱԿ-ը չեն մեկնաբանում
ՀԱԿ-ը դեռ որեւէ մեկնաբանություն չունի ԲՀԿ-ի առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարության վերաբերյալ, ըստ որի` ԲՀԿ-ն չի մասնակցի կոալիցիոն կառավարությանը: Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց ՀԱԿ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը:
«Ոչ մի մեկնաբանություն դեռ չունենք, երբ ունենանք կհայտնենք»,-ասաց ՀԱԿ համակարգողը: Նա նաեւ չցանկացավ իր կարծիքը հայտնել. «Իմ անձնական կարծիքն ի՞նչ նշանակություն ունի տվյալ դեպքում: Չէ, չեմ ասի, երբ մեկնաբանություն ունենանք կասենք»:
ՀՀԿ-ից նույնպես չեն մեկնաբանում` պատճառաբանելով, թե հայտարարությամբ հանդես կգան այսօր երեկոյան` ՀՀԿ-ի գործադիր մարմնի նիստից հետո:

РПА и АНК не комментируют
Армянский национальный конгресс пока не имеет каких-либо комментариев относительно заявления лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна о том, что ППА не примет участие в коалиционном правительстве. Об этом в беседе с “Hetq”-ом сказал координатор АНК Левон Зурабян.
“Никаких комментариев у нас пока нет. Когда будут, тогда сообщим”,- заявил координатор конгресса. Он также не захотел высказывать личное мнение. “Какое значение имеет в данном случае мое личное мнение. Когда у нас будут комментарии, тогда их и представим”,- добавил Левон Зурабян.
Заявление ППА не комментируют и в Республиканской партии Армении, ссылаясь на то, что сегодня вечером, после заседания исполнительного органа партии, выступят с заявлением.