Վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Աշխաբադ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը մայիսի 29-30-ը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադ` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված են ԱՊՀ անդամ պետությունների տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ԱՊՀ կառույցների կատարելագործմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

PM Sargsyan Heads Delegation to Ashgabat
A delegation headed by RA Prime Minister Tigran Sargsyan will pay a two-day working visit to Ashgabat on May 29-30 to participate in the regular sitting of the council of heads of government of the CIS member states.
The agenda includes a wide range of issues related to the further development of economic cooperation between member states and improvement of the CIS structures.
The government delegation includes the Chief of Staff of RA Government David Sargsyan, Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan and other officials.