Ն. Փաշինյան. «Այս պահի դրությամբ կարող եմ ասել, որ ևս 10 քառակուսի կմ օկուպացրել են մեր երկրից»
Պատգամավոր Մարիամ Պողոսյանը ԱԺ-ում ասաց՝ լուրեր են շրջանառվում, որ թշնամին կիլոմետրերով ներխուժել է Հայաստանի տարածք: Ինչպես նաև խոսվում է այն մասին, որ Ադրբեջանը պատրաստվում է 100 դի վերադարձնել Հայաստանին: Պատգամավորը հետաքրքրվեց, թե արդյոք իրական են այդ լուրերը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ ամբիոնից պատասխանելով Մ. Պողոսյանի հարցին, նշեց, որ այսօրվա դրությամբ զոհերի թիվը 105-ն:
«Ես առաջարկում եմ, որ մենք քարոզչական պատերազմի շրջանակներում դաշտ նետված թեզեր ընդհանրապես չբարձրաձայնենք, մի հատ էլ քննարկենք»,- պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ թշնամին ներխուժել է Հայաստանի Հանրապետության տարածք, ինչը փաստ է:
«Մեր զինված ուժերն աշխատում են այդ ներխուժումը վերացնելու ուղղությամբ: Իհարկե, ներխուժել են: Նախորդ տարվա մայիսի 12-ին 40 քառակուսի կմ տարածք օկուպացրել են մեր երկրից: Այս պահի դրությամբ կարող եմ ասել, որ ևս 10 քառակուսի կմ օկուպացրել են մեր երկրից»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ այս ագրեսիան չեն ընդունում, և ագրեսորը պետք է դուրս գա մեր տարածքից:

Н. Пашинян: “На данный момент могу сказать, что оккупировано еще 10 квадратных километров нашей территории”
Депутат Мариам Погосян, выступая сегодня в Национальном Собрании, сообщила, что по некоторым сведениям враг значительно продвинулся в глубь нашей страны. Кроме того, по словам депутата, поступила информация о том, что Азербайджан собирается вернуть Армении 100 тел. “Достоверны ли эти сведения?” – поинтересовалась М. Погосян.
В ответ премьер-министр Никол Пашинян сказал, что на сегодняшний день есть 105 погибших.
“Я предлагаю не озвучивать массируемые в рамках пропагандистской войны тезисы, а тем более не обсуждать их”,- заявил Пашинян. По словам премьера, факт, что враг вторгся на территорию Республики Армения.
“Наши вооруженные силы стараются ликвидировать это вторжение. В мае прошлого года они оккупировали 40 квадратных километров нашей территории. На данный момент могу сказать, что в нашей стране оккупировано еще 10 квадратных километров”,- сказал Н.Пашинян, добавив, что агрессор должен уйти с территории нашей страны.