10-ն էլ ազատազրկվեցին՝ 8,5-ից 15 տարով՝ Արմեն Ավետիսյանի տան գործով
Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը Մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանի տան գործով Կենտրոնի դատարանում ավելի քան 1 տարի ընթացքող դատավարությունն այսօր հանգուցալուծեց: Մարտիրոսյանի վճռով «Կոշիկի քաղաք» ՍՊԸ-ի եւ նորաձեւության «ԱՍ» հանրախանութի սեփականատեր Արա Կարապետյանը դատապարտվեց 15 տարվա ազատազրկման՝ գույքի կեսի բռնագրավմամբ:
Նույն վճռին «արժանացավ» նաեւ Արմեն Նիկողոսյանը, ով նախկինում Նոր-Նորքի ոստիկանության պետի տեղակալն էր եւ ժամանակին մարտիմեկյան իրադարձություններով պայմանավորված դատապարտվել է: Վերջիննես մեղադրվում էին ավազակային հարձակումը կազմակերպելու մեջ:
Մյուս 8 ամբաստանյալներից Հայկ Մելքոնյանը դատապարտվեց 14, Արշակ Գրիգորյանը՝ 13, Հովհաննես Նազարյանը եւ Սուրեն Մելքոնյանը՝ 11 տարվա ազատազրկման՝ գույքի կեսի բռնագրավմամբ:
Հայր եւ որդի Արսեն եւ Բագրատ Սողոմոնյանները դատապարտվեցին համապատասխանաբար 11 եւ 12 տարվա ազատազրկման՝ առանց գույքի բռնագրավման:
Նիկոլայ Խաչիկյանը պատժվեց 8,5 տարվա ազատազրկմամբ եւ 250 հազար դրամ տուգանքով, իսկ Աշոտ Խաչատրյանը՝ 9 տարվա ազատազրկմամբ ու 200 հազար դրամ տուգանքով:

От 8,5 до 15 лет лишения свободы за ограбление дома Армена Аветисяна
Сегодня в суде общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна завершился судебный процесс по делу об ограблении дома бывшего председателя Государственного таможенного комитета Армена Аветисяна. Судебный процесс длился больше года.
Согласно вынесенным приговорам, владелец ООО “Город обуви” и магазина модной одежды “АС” Ара Карапетян приговорен к 15 годам лишения свободы с конфискацией половины имущества. Аналогичный приговор вынесен и Армену Никогосяну, в прошлом заместителю начальника полиции столичного административного района Нор Норк, получившему в свое время условную судимость по делу о событиях 1 марта. Карапетяну и Никогосяну было выдвинуто обвинение в организации разбойного нападения.
Большие сроки получили и остальные 8 подсудимых. Айк Мелконян осужден к 14, Аршак Григорян – к 13, Ованнес Назарян и Сурен Мелконян – к 11 годам лишения свободы с конфискацией половины имущества.
Отец и сын Арсен и Баграт Согомоняны приговорены соответственно к 11 и 12 годам заключения без конфискации имущества.
Николай Хачикян получил 8,5 лет, а Ашот Хачатрян – 9 лет тюрьмы. Им также придется выплатить штраф в размере соответственно 250 тысяч и 200 тысяч драмов.