Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն Ջերմուկի մատույցներից 4,5 կմ հեռավորության վրա է․ ԶՈՒ ԳՇ պետ
Ներկայումս, Ադրբեջանի զինված ստորաբաժանման խմբերը գտնվում են Ջերմուկ քաղաքի մատույցներից 4,5 կիլոմետր հեռավորության վրա։ Այս մասին ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանների հետ հանդիպմանն ասաց ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը։
Հիշեցնենք, որ այժմ Հայաստանում հավատարմագրված 30 երկրների դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարները Ջերմուկում են, որպեսզի ծանոթանան ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքներին:
ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետը նշեց, որ այս հատվածում հակառակորդն իր գործողությունների արդյունքում ունեցել է որոշակի հաջողություններ։
«Հակառակորդը մխրճվել է Հայաստանի ինքնիշխան տարածք 8,5 կիլոմետր լայնությամբ ճակատով՝ մինչև 7,5 կիլոմետր խորությամբ»,- ասաց Ասրյանը։
Ըստ ԳՇ պետի՝ այդ մխրճումներն Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից իրականացվել են խմբերով ու ջոկատներով։
«Որոշակի խմբեր ու ջոկատներ գտնվում են մեր ստորաբաժանումների անմիջական հսկողության տակ, նաև շրջափակումների մեջ»,- ասաց նա։

Azerbaijan Troops on Outskirts of Jermuk, Says Armenian Armed Forces Official
Azerbaijani military units have advanced to a position four and a half kilometers from the Armenian town of Jermuk, this according to Head of the Armenian Armed Forces General Staff Edward Asryan.
Asryan reported the news to accredited ambassadors serving in Armenia who are now in Jermuk to see the aftermath of Azerbaijani attacks earlier this week.
"The adversary entered the sovereign territory of Armenia along a front 8.5 kilometers wide and up to 7.5 kilometers deep," said Asryan.
He said Armenian forces are monitoring the movement of these Azerbaijani units and have encircled some of them.