ՀՀԿ-ում արդեն որոշել են
Մայիսի 30-ին ՀՀԿ-ն գործադիր մարմնի նիստ կգումարի եւ կորոշի վարչապետի եւ ԱԺ նախագահի պաշտոնների, ինպես նաեւ կադրային այլ հարցեր: Ինչպես տեղեկացրեց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, գործադիր եւ օրենսդիր մարմինների ղեկավար պաշտոնները մնալու են ՀՀԿ-ին:
ՀՀԿ մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, արդեն որոշվել է, որ վարչապետի պաշտոնում շարունակելու է աշխատել Տիգրան Սարգսյանը, իսկ ԱԺ-ն կղեկավարի Հովիկ Աբրահամյանը:
Մայիսի 31-ին գումարվելու է նորընտիր ԱԺ-ի առաջին նիստը եւ հենց այդ օրն էլ ՀՀԿ-ն ԱԺ նախագահի պաշտոնում կառաջադրի Հովիկ Աբրահամյանին: Կասկածից վեր է, որ հենց նա էլ կընտրվի:

В РПА уже приняли решение
30 мая состоится заседание исполнительного органа Республиканской партии Армении, на котором будут решены кадровые вопросы, в частности определены кандидаты на должности премьер-министра и председателя Национального Собрания. Как сообщил пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов, руководящие посты в исполнительном и законодательном органах останутся у Республиканской партии.
По сообщению наших источников в РПА, уже решено, что обязанности главы правительства будет продолжать выполнять Тигран Саркисян, а Национальное Собрание возглавит Овик Абрамян.
31 мая будет созвано первое заседание новоизбранного парламента, и в этот же день Республиканская партия выдвинет на пост спикера НС Овика Абрамяна. Нет никаких сомнений в том, что именно он и будет избран.